Nowy numer 34/2019 Archiwum

Kupuj i pomagaj

W dniu otwarcia w niewielkim sklepie, zastawionym wieszakami i koszami, spory tłok. Bo gdzie indziej dostanie się elegancką małą czarną za 25 zł?!

Drugi w stolicy sklep charytatywny Fundacji Sue Ryder działa na Żoliborzu, przy samym przystanku tramwajowym, przy Mickiewicza 18. Tak jak w pierwszym - otwartym dwadzieścia lat temu najpierw przy ul. Marszałkowskiej, a potem przy Bagatela 15 - dostaniemy dobre rzeczy „z drugiej ręki”. Na wieszakach porządne garnitury, jesienne żakiety i sukienki, w koszach dziecięce ubranka, płyty, książki. Jest też spora kolekcja torebek, biżuterii i zastawy stołowej. W sklepie znajdziemy również rękodzieło, wykonane przez niepełnosprawnych w ramach warsztatów terapii zajęciowej.

Jak działa sklep charytatywny? Każdy może do niego oddać rzeczy, których już nie potrzebuje, ubrania, z których wyrosło dziecko, przeczytane książki… Sklep sprzedaje je dużo taniej, niż inne punkty z używaną odzieżą i antykwariaty.

- Dochód ze sprzedaży wspomaga działalność statutową Fundacji Sue Ryder, czyli jest przeznaczony na pomoc osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym. Ostatnio opłaciliśmy leki chorym na reumadoidalne zapalenie stawów. Fundacja współfinansuje też  budowę przedszkola specjalnego im. Sue Ryder w Helenowie k. Międzylesia – mówi Joanna Chodor, dyrektor biura fundacji w Warszawie.

Sue Ryder była brytyjską działaczką charytatywną i filantropką, prowadzącą szeroko zakrojoną działalność charytatywną na świecie. Założyła międzynarodową fundację w hołdzie ofiarom II wojny światowej. Jako Lady Ryder of Warsaw zasiadała w brytyjskiej Izby Lordów. Była wielką przyjaciółką Polaków. W Polsce ufundowała w 30 miejscowościach domy opieki, szpitale i hospicja. Zmarła 2 listopada 2000 r. w szpitalu w Bury St.Edmunds. Była honorowym obywatelem Warszawy, Konstancina i Gdyni. Jej imieniem nazwano rondo w Gdyni, ulicę w Konstancinie i skwer w Warszawie.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL