Nowy numer 46/2019 Archiwum

Honorowo w Klarysewie

Trzynasty raz w parafii Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew) stanął ambulans Regionalnej Stacji Krwiodawstwa

Krwiodawców w Klarysewie nie brakuje   Krwiodawców w Klarysewie nie brakuje
Podobne akcje coraz częściej organizują także inne parafie w Warszawie i okolicach
gr/Gość Niedzielny
Już po raz 13. przy kościele Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w Konstancinie-Jeziornie (Klarysew) odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Parafianie z Konstancina-Jeziorny i okolic oddali 23 września 2012 r. ponad 6, 5 litra krwi. Wśród uczestników akcji kilka osób oddało krew po raz pierwszy.  W rozmowie z „GN” ks. Tadeusz Jamka, organizator akcji i miejscowy proboszcz powiedział, że oddawanie krwi kilka razy w roku na trwałe wpisało się w działalność duszpasterską w parafii.  Podziękował także tym wszystkim, którzy od lat informują o akcji. Pierwsza akcja odbyła się 26 marca 2006 r. podczas rekolekcji wielkopostnych głoszonych przez ks. płk Zenona Surmę CMF, krajowego duszpasterza honorowych dawców krwi. Organizatorami akcji w Klarysewie są ks. Tadeusz Jamka, proboszcz z Klarysewa, ks. płk Zenon Surma CMF, krajowy duszpasterz honorowych dawców krwi i Dariusz Piotrowski, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama