Nowy numer 43/2020 Archiwum

Aktywna starość

Od 24 do 26 września Torwar zamieni się w ogromny punkt informacyjny. Stołeczni seniorzy będą tu mogli nie tylko zapoznać się z ofertą kulturalną miasta, ale także spotkać z doradcą zawodowym czy projektantem mody.

Aktywna starość    Podczas targów "Aktywni 50 +" seniorzy mogli nauczyć się, jak profesjonalnie maszerować z kijkami Agata Ślusarczyk/GN To już czwarta edycja targów „Aktywni 50 +”. Wcześniejsze odbywały się w Poznaniu i cieszyły się ogromnym powodzeniem. – W ostatniej edycji wzięło udział 120 wystawców oraz 3,5 tys. osób - mówi Donata Naumienko z Międzynarodowych Targów Poznańskich, organizatora.

Do udziału w warszawskiej edycji, która rozpoczęła się 24 września na Torwarze, zgłosiło się 70 wystawców. W specjalnej strefie ekspertów będzie można zasięgnąć praktycznych informacji i dowiedzieć się np. jak zachowywać się w obliczu problemów ze sprzedawcą lub czy ochrona praw pacjenta obowiązuje także w prywatnych placówkach. Na swoje stoisko zaprasza także m.in. warszawska straż miejska, pracownicy ZUS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące rent i emerytur. Wskazówek ułatwiających poszukiwania pracy udzielać będą pracownicy warszawskiego Urzędu Pracy. Pierwszego dnia targi odwiedzi również autobus rekrutacyjny z ofertami pracy tymczasowej. Seniorzy będą mogli także zapoznać się z ofertą kulturalną i sportowo-rekracyjną miasta.

Aktywna starość    Wiele osób wzięło udział w warsztatach Tai Chi, nie zdając sobie sprawy z duchowych zagrożeń, jakie niesie stosowana podczas zajęć "praca z energią" Agata Ślusarczyk/GN Z targów będzie można wyjść nie tylko dobrze poinformowanym, ale i piękniejszym – styliści pokażą, jak kreować własny wizerunek w dojrzałym wieku oraz  jak należy zaprezentować się np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oraz zdrowszym  - biorąc udział w bezpłatnych badaniach zdrowia i leczniczych zabiegach (np. masażu karku, laseroterapii), konsultacjach z dietetykiem czy ćwiczeniach zdrowotnych (na macie lub z piłką). Chętni mogli także profesjonalnie przeszkolić się z Nordic Walkingu.

W sumie na targach będzie można zasięgnąć informacji z kilkunastu dziedzin tj. zdrowie, sport, turystyka, praca i edukacja, uroda i styl życia, media, pasje oraz prawo i finanse.
 

Nie wszystkie oferty skierowane dla seniorów były bezpieczne. Wiele osób brało udział np. w warsztatach Tai Chi, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń duchowych, jakie niesie ze sobą stosowana podczas ćwiczeń "praca z energią". 

Targi „Aktywni 50 +” odbywają się na Torwarze przy ul. łazienkowskiej 6a, wstęp jest bezpłatny.


Zobacz harmonogram:

24 września

11 - 13: Kultura dla seniora

12 - 14: Senior - starszy, sprawniejszy

13 - 15: Projekty współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa na rzecz osób starszych - spotkanie z reprezentantami Biura Pomocy i Projektów Społecznych

14 - 16:  Zatrudnienie osób 50+

16 – 18: „Innowacje na rzecz Aktywnego Starzenia się” DAA

25 września                                                             

11 - 13: Komunikacja miejska dla osób starszych

12 - 14: Zatrudnienie osób 50+

13 - 15: Projekty współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa na rzecz osób starszych – spotkanie z reprezentantami Biura Pomocy i Projektów Społecznych

14 - 16: Choroba Alzheimera

16 - 18: „Innowacje na rzecz Aktywnego Starzenia się” DAA

26 września

10 - 12: Prawa konsumenta 

12 - 14: Ośrodek Pomocy Społecznej Żoliborz – spotkanie z żoliborskimi seniorami

13 -15: Projekty współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa na rzecz osób starszych – spotkanie z reprezentantami Biura Pomocy i Projektów Społecznych

14 - 16: Centrum Usług Socjalnych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej ,,Ośrodek Nowolipie’’ – spotkanie z pracownikami ośrodka

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama