Nowy numer 33/2019 Archiwum

Jezu, (nie) ufam Tobie?

Za każdym razem, kiedy widzę w kościele obrazek Miłosiernego Zbawcy z włożoną do niego „magiczną instrukcją”, wyrzucam ją do kosza.

Od razu wyjaśnię: chodzi o łańcuszki szczęścia, na które natrafiam raz po raz w swoim parafialnym, ochockim kościele. Z pozoru wyglądają bardzo pobożnie – z przodu obraz Miłosiernego Jezusa z promieniami wychodzącymi z serca, z tyłu tekst Koronki. W środku, odręcznie napisana kartka z treścią modlitwy.

I co w tym złego? Ano to, że do modlitwy dołączona jest magiczna instrukcja – „Przepisz modlitwę 27 razy i zanieś do 9 kościołów. A Twoja prośba na pewno zostanie wysłuchana”.

Na taki zestaw można natknąć się szczególnie na ostatnich ławkach (lub na półeczkach pod nimi). Czasami ktoś zostawi go na parafialnym stoliku. Wyjmuję wówczas „magiczną formułkę”, drę i  wyrzucam czem prędzej do kosza.

Polecam robić to samo z: chlebkiem watykańskim („który rozdany 4 innym sąsiadom przynosi szczęście”), nowenną do św. Tadeusza Judy („o którym nie słyszano, aby najpóźniej w dziewiątym dniu błagalnej prośby nie spełnił”) czy innym świętym, którego zwyczajne wstawiennictwo już nie wystarcza.

A tym, którzy ręcznie przepisaną modlitwę do 9 kościołów niosą, radzę popukać się także 9 razy w czoło. Oczywiście, na szczęście!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL