Nowy numer 43/2020 Archiwum

Senior wejdzie za darmo

To będzie kulturalny weekend dla seniorów. Bezpłatnie lub z dużymi zniżkami wejdą do wielu stołecznych muzeów, galerii i teatrów. Powtórka: w listopadzie.

29 września rozpocznie się druga edycja cieszącego się dużym powodzeniem weekendu seniora z kulturą "60+kultura". Podczas dwóch dni (sobota-niedziela) osoby, które ukończyły 60. rok życia, będą mogły w całej Polsce za darmo, bądź w bardzo atrakcyjnej cenie skorzystać z oferty kulturalnej muzeów, galerii, teatrów i bibliotek. W Warszawie seniorzy będą mogli za darmo wejść m.in do Muzeum Powstania Warszawskiego, Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Łazienek Królewskich, Teatru Nowego, Zamku Królewskiego (na wybrane wystawy). Teatr Powszechny w weekend na hasło "60+Kultura" będzie sprzedawał bilety na spektakle za 5 zł, na zniżkę seniorzy mogą też liczyć 1 października w Teatrze Polskim.

"60+ kultura", czyli ogólnopolska akcja stworzona z myślą o seniorach powyżej 60. roku życia oraz darmowy wstęp przez cały listopad do narodowych instytucji kultury takich jak: Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie. Akcja, którą zapoczątkował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odbędzie się po raz pierwszy. Szef resortu kultury zapowiada, że nie będzie to jednorazowe działanie i w najważniejszych narodowych instytucjach kultury jeden miesiąc powinien być wolny od opłat. – Po obliczeniach ekonomicznych i sprawdzeniu frekwencji w najważniejszych muzeach i instytucjach narodowych podjąłem decyzję, że listopad na stałe będzie miesiącem wolnym od opłat dla zwiedzających - podkreśla minister.

Propozycja skierowana jest do wszystkich, ale powstała głównie z myślą o seniorach oraz młodych ludziach. W instytucjach udostępnionych zwiedzającym za darmo, będą odbywały się lekcje muzealne prowadzone przez specjalistów danej placówki. Planowanych jest w sumie 800 zajęć. Lista placówek uczestniczących w akcji oraz szczegóły oferty na: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/kultura-i-dziedzictwo/weekend-seniora/informacje.php
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama