Nowy numer 7/2019 Archiwum

10-minutowe świadectwo

28 września o godz. 15 warszawiacy zawierzyli się Bożemu Miłosierdziu.

W pobliżu kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu modliło się kilkadziesiąt osób   W pobliżu kościoła św. Stanisława Kostki na Żoliborzu modliło się kilkadziesiąt osób Agata Ślusarczyk/GN Dla Jego bolesnej męki… - modlitwa, którą Pan Jezus przekazał s. Faustynie, rozległa się w dziesięciu miejscach stolicy. Już po raz czwarty stołeczne parafie wzięły udział w akcji „Koronka na ulicach miast świata”, która zachęca do jej odmawiania na miejskich skrzyżowaniach oraz w miejscach, gdzie akurat wybiła Godzina Miłosierdzia - w domu, pracy czy właśnie na ulicy.

Modlących się na Koronce można było spotkać m.in. przy parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, rogu Woronicza i Modzelewskiego, Kawęczyńskiej i Al. Tysiąclecia oraz przy krzyżu na Pl. Piłsudskiego.

W tym roku do Akcji włączyła się także parafia św. Stanisława Kostki z Żoliborza. - Tradycja odmawiania Koronki jest u nas mocno zakorzeniona. Modlimy się od poniedziałku do piątku przed Mszą św. o godz. 15. Postanowiliśmy odpowiedzieć na modlitewny apel i odmówić Koronkę na najbliższym skrzyżowaniu – mówi ks. proboszcz Tadeusz Bożełko. Do modlącej się kilkudziesięcioosobowej grupy spontanicznie dołączali się przechodnie.   

Modlitwy były prowadzone także po stronie praskiej: przy parafii św. Franciszka z Asyżu na skrzyżowaniu ul. Ordonówny i Światowida oraz przy zbiegu Al. Solidarności i ul. Sierakowskiego.

Listę miejsc wspólnej modlitwy w całej Polsce można było znaleźć na stronie: www.iskra.info.pl.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL