Nowy numer 43/2020 Archiwum

By skutecznie walczyć z rakiem...

Za pieniądze, które udało się zebrać podczas aukcji w Szpitalu św. Rodziny - zakupiony zostanie sprzęt ratujący zdrowie kobiet

Udało się zebrać pieniądze, potrzebne do zakupienia sprzętu medycznego, który posłuży do leczenia pacjentek z rakiem piersi.  

Szpital Św. Rodziny zainaugurował "Miesiąc walki z rakiem piersi". W sobotę, 29 września, odbyła się uroczysta gala, podczas której lekarze ze szpitala wraz ze znanymi aktorami poprowadzili aukcję na rzecz wyposażenia sali operacyjnej szpitala.

Licytowano przedmioty przekazane szpitalowi przez Fundację "Powrót Pegaza". Wśród fantów były przedmioty przekazane od od znanych aktorów (np. Marka Siudyma) oraz grafiki przedstawiające sposoby leczenia na przełomie XVIII i XIX w. Wszyscy uczestnicy aukcji otrzymali też dyplomy "Przyjaciel Szpitala". Oprócz spotkania z aktorami, podczas inauguracji, pracownicy szpitala uczyli kobiety samobadania piersi. Spotkanie zostało zakończone koncertem muzyki klasycznej, musicalowej oraz jazzowej. 

- Ogromnie się cieszę, że dzięki aukcji udało się zebrać potrzebne pieniądze, za które wyposażymy jedną z sal operacyjnych naszego szpitala - powiedział dyrektor placówki prof. Bogdan Chazan. - Mamy też nadzieję, że współpraca między światem lekarskim i aktorskim, będzie trwała, a posłuży w przyszłości jeszcze większemu dobru: promocji zdrowia wśród kobiet.

Prof. Bogdan Chazan zwrócił też uwagę, że mimo wielu kampanii społecznych, kobiety nadal niechętnie poddają się profilaktycznym badaniom, w tym badaniom piersi. Przychodzą do lekarza często bardzo późno, wtedy gdy choroba nowotworowa jest trudniej wyleczalna.

- Nasz szpital, przychodnia przyszpitalna, prowadzi wszelkie badania, które wcześnie wykrywają raka piersi - mówi prof. Chazan. - Dlatego zapraszamy i zachęcamy pacjentki, by dbały o siebie i chciały profilaktycznie się badać. Od tego zależy przyszłe zdrowie naszych mam, babć, córek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama