Nowy numer 41/2019 Archiwum

Praska szansa

Na Pradze powstanie inkubator, w którym będą mogły się rozwijać młode talenty biznesu.

Mieszkańcy Pragi dobrze kojarzą sypiącą się ruderę obok Bazaru Różyckiego. Nie chodzi o powstające tam Muzeum Pragi, ale o budynek po przeciwnej stronie – również przylegający do ul. Targowej. W ruderze, która należy do miasta były kiedyś mieszkania lokatorskie. Sam budynek pochodzi z XIX wieku i o jego odrestaurowanie od dawna upominali się prascy społecznicy. Latami stał pusty i żeby wiatr i bezdomni nie hulali po zapadających się schodach, okna i drzwi zabito deskami. Teraz jedna z największych brzydul ulicy Targowej przeobrazi się w cudo. A to za sprawą 30 mln złotych, które w większości zostaną wyłożone z Regionalnego Programu Operacyjnego. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i marszałek województwa Adam Struzik nie kryli zadowolenia, podpisując ostatnio na Pradze umowę. Oby prace szły szybciej niż niekończąca się budowa praskiego muzeum po sąsiedzku.   

Na Targowej 56 powstanie Centrum Kreatywności, a w nim biura dla małych i średnich firm, których nie stać na płacenie wysokich czynszów. W ten sposób Ratusz chce wspierać ludzi przedsiębiorczych. Będą tam również organizowane szkolenia i pomoc doradcza. Nie zabraknie sal wystawowych i kawiarni. Biura z bardzo niskim czynszem to świetna propozycja na czas kryzysu. Miejmy tylko nadzieję, że możliwość korzystania z takiej formy pomocy faktycznie trafi do tych, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL