Nowy numer 4/2021 Archiwum

Wędruje z domu do domu

Jest perłowy, ma papieski herb i przyjechał prosto z Watykanu. Papieski różaniec Benedykta XVI przez cały październik będzie odwiedzał rodziny z parafii św. Jakuba na pl. Narutowicza.

Wędruje z domu do domu   Jako pierwszy papieski różaniec wylosował Bartek Agata Ślusarczyk/GN Pomysł, by w różańcowym miesiącu papieski podarek gościł w ochockich rodzinach, to wspólna inicjatywa księży i katechetów z parafii z pl. Narutowicza. Przez cały październik, po nabożeństwie różańcowym dla dzieci, losowane będzie nazwisko dziecka, do którego rodziny, na dobę, trafią maryjne paciorki.

- Dzieci wraz z rodzicami odmówią dziesiątkę różańca w intencji Ojca Świętego i biskupów, którzy będą uczestniczyć w synodzie, a następnie opiszą jej przebieg. Zebrane relacje wyślemy do Benedykta XVI. W ten sposób chcieliśmy włączyć się w Rok Wiary – tłumaczy ks. Andrzej Sikorski, prowadzący w parafii duszpasterstwo dzieci.

Dodatkowo, po każdym nabożeństwie różańcowym dzieci dostaną karteczkę z wizerunkiem i wyjaśnieniem liturgicznych terminów tj. ornat, świeca czy kapłan, które stworzą ilustrowany słownik liturgiczny.

Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci odbywa się codziennie o 16.30 w sali św. Faustyny na terenie parafii św. Jakuba na pl. Narutowicza.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama