Nowy numer 2/2021 Archiwum

Weź ze sobą różaniec

"Różaniec - skarb, który trzeba odkryć" pod takim hasłem 6 października w sanktuarium Niepokalanej Królowej Różańca Świętego na Służewie odbędzie się trzeci Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej.Już po raz trzeci, ojcowie dominikanie ze Służewa we współpracy z warszawską kurią organizują w pierwszą sobotę października Ogólnowarszawski Dzień Modlitwy Różańcowej. Samo hasło tych dni modlitwy zaczerpnięto z wydanego 10 lat temu "Listu o Różańcu" bł. Jana Pawła II. W tym roku III Warszawski Dzień Różańcowy będzie rozbudowany: W przeddzień, 5 października w auli o. Jacka Woronieckiego o godz. 19 odbędzie się debata różańcowa, z udziałem o. Jacka Salija OP,  Rafała  Porzezińskiego i o. Stanisława Przepierskiego OP.

6 października będzie dniem całodziennej modlitwy różańcowej. O godz. 10 modlitwę rozpoczną dzieci (tajemnice radosne), a po nie odbędzie się wspólne malowanie tajemnic różańcowych. O godz. 11 modlić się będą warszawskie koła żywego różańca i osoby konsekrowane (tajemnice bolesne). W samo południe Mszę św. odprawi ks. prałat Józef Górzyński - moderator duszpasterstwa ogólnego archidiecezji warszawskiej. O 14.30 odbędzie się modlitwa niepełnosprawnych i chorych o owoce Roku Wiary (tajemnice chwalebne) wraz z udzieleniem sakramentu chorych i tzw. błogosławieństwem lourdzkim. O 19 rozpocznie się Msza św. z wprowadzeniem relikwii bł. Jana Pawła II - przewodniczy bp Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Episkopatu Polski. Po niej wyruszy różańcowa procesja "W blaskach ognisk" (tajemnice światła) - modlitwa o pokój serca dla małżonków, samotnych, młodzieży, harcerzy, studentów, i wszystkich zabieganych. Przez całą sobotę będzie można nabyć materiały różańcowe oraz formacyjno-modlitewne, które przedstawi redakcja miesięcznika "Różaniec" (siostry loretanki) oraz Fundacja św. Marcina de Porres.

7 października o 12.30 w kościele ojców dominikanów zostanie odprawiona Msza św. jubileuszowa z okazji 60-lecia parafii św. Dominika. Po niej odbędą się koncerty: o 13.30 Acoustic Acrobats (aula) oraz o 18.30 Monika Kuszyńska (aula).


 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama