Nowy numer 33/2019 Archiwum

Postawisz auto pod Warszawą

W Warszawie powstanie 6 podziemnych parkingów, a każdy pomieści od 120 do 1000 samochodów. Największy zostanie prawdopodobnie wybudowany pod placem Konstytucji.

- Firmy mają czas do 28 listopada na zgłaszanie się do postępowania na wybór partnera prywatnego, który zaprojektuje, wybuduje i będzie eksploatował podziemne parkingi w Warszawie. Oceniamy, że negocjacje zakończymy w 2013 roku, a w kolejnym roku wybrany partner prywatny będzie zdobywał pozwolenia na budowę. Przewidujemy, że budowa pierwszych parkingów mogłaby się zacząć w 2015 roku - mówi Jarosław Kochaniak, wiceprezydent Warszawy.

W sumie powstanie sześć parkingów. Proponowane lokalizacje to: pod placem Powstańców Warszawy, pod placem Trzech Krzyży, pod ulicą Emilii Plater, pod placem Konstytucji, pod placem Bankowym, pod Rynkiem Mariensztackim, przy ulicy Wybrzeże Gdańskie oraz w okolicach placu Wilsona. Każdy z parkingów - w zależności od wielkości - będzie posiadał od 120 do 1000 miejsc parkingowych.

Po wybudowaniu partner prywatny będzie zarządzał parkingiem przez cały okres trwania koncesji. Jego wynagrodzeniem będzie prawo do czerpania korzyści z działalności parkingowej oraz z działalności usługowej. Całe przedsięwzięcie finansowane będzie ze środków koncesjonariusza.

„Głównym celem budowy parkingów podziemnych w Warszawie jest uwolnienie przestrzeni publicznej z istniejących parkingów naziemnych i parkowanych na nich pojazdów. Ponadto, usprawnią i poprawią one warunki parkowania w centrum stolicy oraz wzrośnie bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzięki nowym parkingom zmniejszy się także emisja spalin oraz koszty eksploatacji pojazdów poprzez ograniczenie zbędnego ruchu samochodów w poszukiwaniu miejsca parkingowego” – czytamy na stronach Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

2,5 tysiąca nowych miejsc na pewno ucieszy Warszawiaków - zwłaszcza te w centrum miasta. Pozostaje jeszcze pytanie, ile będzie trzeba zapłacić za godzinę parkowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL