GN 2/2021 Archiwum

Dzielmy się miłością Boga

4 października podczas Mszy św. w praskiej katedrze abp Henryk Hoser zawierzył Bożemu Miłosierdziu owoce Roku Wiary.

Dzielmy się miłością Boga   - Niech ta Msza św. pomoże nam zdecydowanym krokiem wejść w podwoje wiary - mówił abp Henryk Hoser Diecezja warszawsko-praska rozpoczęła przygotowania do Roku Wiary. Od 1 do 3 października w katedrze św. Floriana bp Marek Solarczyk głosił trzydniowe rekolekcje. Na ich zakończenie, w przeddzień 37 rocznicy rozpoczęcia comiesięcznych nabożeństw do Miłosierdzia Bożego i na tydzień przed rozpoczęciem Roku Wiary, pod przewodnictwem abp Henryka Hosera została odprawiona Msza św.

Podczas homilii bp Marek Solarczyk przytroczył słowa Jana Pawła II zapisane w encyklice Redemptor hominis: Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą nie zrozumiałą. Jego życie jest pozbawione sensu jeśli nie objawi mu się miłość, jeśli nie spotka się z miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją. Jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.

- Czy te słowa nie są dla nas zachęta byśmy potrafili wejść w ten Rok Wiry, z wielkim pragnieniem, by doświadczyć, przeżyć, uczestniczyć i dzielić się miłością Boga. Abyśmy w tym potrafili doświadczyć tej wielkiej nadziei ojców soboru, że Chrystus w pełni objawia człowieka człowiekowi. I wówczas, jako ludzie będziemy prawdziwie dojrzali. I także wówczas odkupieni przez Jezusa Chrystusa będziemy mogli w pełni przyjąć Jego moc – mówił do licznie zebranych w praskiej katedrze wiernych bp Solarczyk.

Po Mszy św. odmówiony został Akt zawierzenia diecezji warszawsko-praskiej Bożemu Miłosierdziu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama