Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dla rodzin (byłych) emigrantów

Powroty – spotkania dla rodzin wracających z zagranicy

Propozycja dla rodzin, które powracają z emigracji   Propozycja dla rodzin, które powracają z emigracji
Na spotkaniach przy herbacie można porozmawiać o problemach i trudnościach związanych z powrotem
Fundacja Sto Pociech
Powroty - spotkania w Fundacji Sto Pociech  - pozwolą łatwiej przetrwać trudny czas powrotu do kraju po emigracji. 

Powrót z zagranicy, szczególnie gdy wracają z nami dzieci, to moment przełomowy dla rodziny. Zmienia się całe życie: miejsce zamieszkania, dom, praca, najbliższe otoczenie. W starym kraju, pozostali przyjaciele, relacje, zwykła codzienność. Powrót, to szczególnie trudny czas dla dzieci. A czasem wręcz dramatyczny dla tych, które już urodziły się na obczyźnie: dzieci musiały pożegnać kolegów i koleżanki, często nie mówią dobrze po polsku. Czeka je wejście w nowe relacje z dziećmi, nowa szkoła czy przedszkole. 

Aby łagodniej przejść przez okres wielkiej zmiany, a być może wręcz burzy i naporu, Fundacja Sto Pociech stworzyła jesienny cykl spotkań przy herbacie. Podczas spotkań, rodziny będą dyskutować o wpływie decyzji o powrocie do kraju na dzieci i ich edukację, na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe. Rodziny podejmą próbę bilansu zysków i strat.

Spotkanie odbędzie się już 21 października 2012 roku w godz. 11.30 – 14.00. Zgłoszenia i informacja, również na kolejne spotkania: powroty@stopociech.pl. Miejsce spotkań: Fundacja Sto Pociech – Warszawa, ul. Freta 20/24a

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama