Nowy numer 3/2021 Archiwum

Potrzebna pomoc dla "Promyczka"

Największe potrzeby obecnie to sprzęt medyczny, znalezienie dawcy szpiku dla małego Oliwiera i... jeszcze jeden lekarz.

Domowe Hospicjum Dziecięce "Promyczek", założone w Otwocku przez pallotyna ks. Pawła Dobrzyńskiego, działa już 4 lata. Przez ten czas pomogło przejść przez najtrudniejszą drogę kilkudziesięciu małym pacjentom i ich rodzinom. Obecnie opiekuje się 14 dzieci z okolic Warszawy. Hospicjum jest dofinansowane jest przez NFZ. Jednak pieniędzy nie starcza na wszystkie potrzeby. Aby kupić odpowiedni sprzęt, potrzebna jest więc pomoc od ludzi dobrej woli.

– Wciąż potrzebny jest specjalistyczny, bardzo drogi sprzęt. M.in. pneumatyczna poduszka przeciwodleżynowa statyczna, pulsoksymetr MD300M, pompa obrotowo-perystaltyczna, służąca do precyzyjnego żywienia do żołądka lub do jelita, i wiele innych. Aby odpowiednio pomagać nieuleczalnie chorym dzieciom, konieczny jest sprzęt najnowszej generacji – tłumaczy ks. Paweł Dobrzyński. – Dlatego często zbieramy pieniądze, np. organizując koncerty charytatywne. Obecnie przygotowujemy kolejny w Otwocku [o szczegółach poinformujemy niebawem – przyp. red.]. Zachęcam też do przesyłania na nasze konto ofiar. Jego numer dostępny jest na naszej stronie: www.anielskaprzystan.pl.

Hospicjum apeluje też o pomoc w znalezieniu dawcy szpiku dla kilkuletniego chłopca.

– Jesteśmy bardzo poruszeni cierpieniem śmiertelnie chorego Oliwierka, który 8 października świętował  trzecie urodziny – mówi ks. Paweł. – Dlatego zwracamy się z gorącym apelem o pomoc. W imieniu zrozpaczonych rodziców i dziadków, którzy byli naszymi przyjaciółmi od początku istnienia "Promyczka" i wspierali naszą pracę, prosimy, żeby zdrowe osoby do 50. roku życia wpisały się do rejestru dawców i oddały próbkę krwi. Chcemy znaleźć dla Oliwiera odpowiedniego dawcę...

Ks. Paweł przypomina też, że sam zabieg pobrania szpiku od dawcy dla biorcy jest krótkotrwały, bezpieczny. W Warszawie badanie typowania ze wskazaniem "Dawca dla Oliwiera" przeprowadza bezpłatnie przychodnia przy ul. Morcinka 5, pawilon 19. Laboratorium jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 816, ale w szczególnych przypadkach można umówić się na dowolną godzinę dowolnego dnia tygodnia (tel. 22 638 35 38; e-mail: medigen@medigen.pl).

Ks. Dobrzyński apeluje również do lekarzy: Obecnie szukamy do pracy lekarza, którego jeśli trzeba odpowiednio przeszkolimy. Chętnych medyków proszę o kontakt pod numerem telefonu: 509 731 513.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama