GN 33/2019 Archiwum

Mur z opon

Ulica Brzeska na Pradze nie kojarzy się dobrze warszawiakom, bo nie należy do bezpiecznych.

Mieszkańcy Brzeskiej chcieli, aby przynajmniej dzieci mogły bezpiecznie bawić się na podwórku oraz żeby nie straszyły dziury w murach i wulgarne graffiti na ścianach. Dzięki pomocy różnych fundacji i stowarzyszeń, a także wsparciu UE udało się choć trochę odczarować okolicę. Upiększanie rozpoczęto od kamienicy przy Brzeskiej 17a. Zorganizowane zostały huśtawki, piaskownica, zbudowano ogrodzenie z opon, żeby na plac zabaw nie wchodzili nadużywający alkoholu. W tej nieco przyjaźniejszej atmosferze dzieci chętniej korzystają z placu zabaw, a rodzice chętniej zabierają tu swoje najmłodsze pociechy.

Przy ul. Brzeskiej działa m.in. Stowarzyszenie Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, które zajmuje się organizowaniem czasu dzieciom zamieszkującym starą Pragę. Sami piszą o sobie: „Jesteśmy ludźmi, którym los zaniedbanych wychowawczo i społecznie dzieci nie jest obojętny. Staramy się zmieniać ich trudne położenie, ponieważ to nie dzieci odpowiedzialne są za sytuację, w której przyszło im żyć. Żeby dotrzeć do tych naprawdę potrzebujących, pracujemy jako pedagodzy uliczni, nie siedzimy w zamkniętych murach instytucji pomocowych, lecz wychodzimy do ciemnych, brudnych i zaniedbanych miejsc, gdzie na co dzień przebywają niechciane i odrzucone dzieciaki”.

Z placu zabaw ogrodzonego oponami korzystają nie tylko dzieci z ul. Brzeskiej, ale także z Targowej i Ząbkowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL