Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rodziny nie da się zastąpić

– Rodzina przeżywa dziś kryzys, więc Kościół musi przypominać prawdę o niej. Stąd hasło Dnia Papieskiego – mówi biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

– Rodzina jest pierwszą szkołą miłości, wiary i przebaczenia, a ojciec i matka są wychowawcami, których nie da się w tej misji zastąpić. Ale dziś wielu ludzi uważa, że mogą się sami wychować: nie potrzebują innych, rodziny i Boga. Dlatego też obserwujemy fenomen przesuwania w czasie decyzji o wstąpieniu w związek małżeński. Wiele osób boi się dorosłości: mają 30–40 lat, ale żyją jakby mieli kilkanaście. Obawiają się wchodzić w stałe związki z drugą osobą. Dlatego Kościół musi przypominać prawdę o rodzinie – nierozerwalnej wspólnocie jednej kobiety i jednego mężczyzny, otwartych na dar życia. Dzień Papieski ma zwrócić uwagę na te problemy i na potrzebę prorodzinnego ustawodawstwa – mówił bp Piotr Jarecki podczas konferencji prezentującej hasło XII Dnia Papieskiego oraz kandydatów do nagrody "Totus 2012", które w najbliższą sobotę mają zostać wręczone na Zamku Królewskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL