Nowy numer 7/2019 Archiwum

Ojcowie i dzieci: na rowery!

Po raz pierwszy w Warszawie wyruszy rowerowy wyścig "Ojcowie na start".

Pierwszy w Warszawie wyścig rowerowy ojców i dzieci   Ojcowie na start!
Pierwszy w Warszawie wyścig rowerowy ojców i dzieci
Ojcowie na start
Pierwszy na Mazowszu wyścig rowerowy ojców i dzieci odbędzie się w sobotę 20 października w warszawskim Międzylesiu. Organizatorzy zapraszają do udziału ojców z córkami i synami, bez względu na wiek. 7-kilometrowa trasa wyścigu "Ojcowie na start" będzie przebiegać przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Po zakończeniu wyścigu zaplanowano rodzinny piknik i debatę  pod tytułem „Zawód: tata”. Debatę poprowadzi Bogdan Rymanowski.

– W Warszawie odbywa się wiele imprez rowerowych dla rodzin, ale ten wyścig jest pierwszym, który tak mocno aktywizuje ojców –  wyjaśnia Dariusz Justyniarski, jeden z organizatorów wydarzenia. – Chcemy promować aktywne  "tacierzyństwo". Dzieci przebywają znacznie dłużej z mamą niż z tatą. Tymczasem czas spędzony z ojcem jest dla dziecka niezwykle ważny. Szczególnie przy okazji sportowej rywalizacji. Zapraszamy, oczywiście, także wszystkie mamy, jednak tata jest obowiązkowy w każdej drużynie – dodaje.

Po zakończeniu wyścigu odbędzie się rodzinny piknik na terenie szkoły „Żagle” w Międzylesiu.

– Wyścig to świetny pomysł, by zachęcić ojców do spędzania czasu z dziećmi – uważa B. Rymanowski. – Współczesnym dzieciom, zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom, bardzo brakuje męskich wzorców, aktywnej opieki ojca. Dlatego zachęcam i zapraszam na imprezę wszystkich panów wraz z córkami i synami.

Swój udział zapowiedział już m.in. aktor Adam Woronowicz, prywatnie ojciec trójki dzieci.

Wyścig organizuje szkoła podstawowa i gimnazjum „Żagle”, prowadzone przez Stowarzyszenie “Sternik”. Jest kontynuacją wycieczek ojców i synów promowanych i organizowanych co roku przez szkołę. To właśnie te wyprawy pokazały, jak bardzo aktywnie spędzony czas wzmacnia więzi między ojcem a dziećmi. I jak jest potrzebny zarówno dzieciom, jak i ojcom...

Wyścig "Ojcowie na start" ruszy 20 października o godz. 11 z polany na skrzyżowaniu ulic Świebodzińskiej i Maciejowickiej (300 m od stacji PKP Międzylesie). Zakończy się na terenie szkoły "Żagle", przy ul. Pożaryskiego 28. Biuro zawodów otwarte będzie do godz. 10.40. Rejestracja i szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ojcowienastart.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL