Nowy numer 4/2021 Archiwum

Napisy zmyte, szukają wandali

Najpierw był szok i niedowierzanie, teraz oczekiwanie na wyniki prac policji, która próbuje ustalić sprawców profanacji kościoła w Zalesiu Dolnym.

W nocy z 9 na 10 października nieznani sprawcy wypisali czarnym sprejem satanistyczne napisy i symbole na świątyni przy ul. Modrzewiowej w Zalesiu Dolnym.

Namalowano je na murach świątyni, drzwiach wejściowych, misyjnym krzyżu, dzwonnicy, tablicach ogłoszeń, pomniku Kard. Stefana Wyszyńskiego, figurze Matki Bożej i kamieniu upamiętniającym katastrofę smoleńską.

Napisy wywołały szok i oburzenie mieszkańców Piaseczna i okolic. Sprawą zajęła się policja, która zebrała ślady i dokumentację fotograficzną. Napisy już zmyto lub zamalowano, ale niepokój pozostał.

- To nie były napisy wykonane na szybko, ukradkiem – podkreśla proboszcz ks. Tadeusz Huk. – Wygląda na to, że akcja była wcześniej zaplanowana i brało w niej udział więcej osób.

- Kościół znajduje się przy przelotowej drodze. Może ktoś widział kręcące się tam osoby, zaparkowany samochód… Każda wskazówka może być cenna. Wiadomo, że sprawcy działali między godz. 23 a 6 rano – mówi st. asp. Maciej Piotrowski, starszy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Świadkowie lub osoby mogące udzielić informacji są proszeni o osobiste skontaktowanie się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie, ul. Kościelna 3 lub telefonicznie pod numerami: oficer dyżurny 22 60-45-213; 22 60-45-900; wydział dochodzeniowo-śledczy 22 60-45-211 lub telefon alarmowy 997 czynny całą dobę lub z najbliższą jednostką policji. 

Gmina Piaseczno wyznaczyła 5 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawców. 3 tys. zł ufunduje prywatnie burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Czytaj także:

Profanacja w Zalesiu Dolnym

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama