Nowy numer 41/2019 Archiwum

Filatelistyczny ślad Karola Wojtyły

Znaczek wydano w rocznicę rozpoczęcia konklawe, które wyniosło kard. Karola Wojtyłę do godności papieskiej.

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek "Śladami Karola Wojtyły, Kraków". To już trzecia emisja z tej serii.
 
Wcześniej, w 90. rocznicę urodzin papieża, Poczta Polska wydała znaczek z widokiem z Wadowic oraz przedstawiający kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici i Karola Wojtyłę wśród dzieci przystępujących do Komunii Świętej. 
 
Trzeci znaczek z tej szczególnej serii również i tym razem zaprojektował artysta plastyk Janusz Wysocki. Upamiętnia on najważniejsze wydarzenia w posłudze biskupiej Karola Wojtyły oraz przedstawia wizerunek katedry wawelskiej, tak bliskiej Jego sercu. 
 
- 13 października rozpoczęło się konklawe mające wyłonić kolejnego papieża - jak się później okazało został nim Karol Wojtyła. Myślę, że to bardzo dobry termin na wprowadzenie do obiegu kolejnej emisji z serii "Śladami Karola Wojtyły. Kraków" - mówi Agnieszka Kłoda Dębska, zastępca dyrektora Biura Promocji i Marketingu PP. - Wierzę, że emisja, jak poprzednie, zostanie ciepło przyjęta przez wszystkich naszych klientów, jak inne emisje poświęcone Wielkiemu Polakowi. 
 
Znaczek o wartości 1,95 zł wydrukowano na papierze fluorescencyjnym w nakładzie 500 tys. sztuk. Razem ze znaczkiem wydano także kopertę FDC. Od dnia wejścia do obiegu - 13 października towarzyszą mu koperta i datownik stosowany w Urzędzie Pocztowym Kraków 1.
 
Walory artystyczne są nagradzane w wielu konkursach. 7 października znaczek „Beatyfikacja Papieża Jana Pawła Il" otrzymał od kapituły międzynarodowego konkursu „Premio internazionale d'arte fllatelica San Gabriele” medal św. Gabriela za Najpiękniejszą Filatelistyczną Formę Sztuki na świecie o tematyce sakralnej, vvydanej w 2011 r.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL