GN 33/2019 Archiwum

Patronka czekających na dziecko

Relikwie matki, która oddała życie za swoje dziecko trafiły do parafii św. Zygmunta.

Relikwiarz ostatniej kanonizowanej przez Jana Pawła II świętej, bł. Beretty Molli, został uroczyście wprowadzony do kościoła św. Zygmunta na Bielanach.

Relikwie zostały zainstalowane w niszy, obok obrazu małżonki i matki, która oddała swoje życie za życie swego dziecka, w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca podczas sumy parafianie modlić się będą podczas Mszy św. za jej wstawiennictwem za kobiety pragnące i oczekujące potomstwa oraz za małżeństwa i rodziny.

Św. Beretta Molla jest patronką oczekujących potomstwa. Gdy była w ciąży z czwartym dzieckiem, wykryto u niej nowotwór złośliwy macicy. Zaproponowano Jej usunięcie ciąży, aby ratować życie matki. Nie zgodziła się. Po porodzie, który odbył się w Wielki Piątek i Sobotę jej stan szybko się pogorszył. Zmarła tydzień później, 28 kwietnia 1962 r.  

Jan Paweł II beatyfikował ją 24 kwietnia 1994 r., zaś 10 lat później, 16 maja 2004 r - ogłosił świętą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL