Nowy numer 42/2019 Archiwum

Let's swing

Nowe dwukierunkowe tramwaje mają dwie kabiny motorniczego i drzwi po obu stronach wagonu. Dzięki temu mogą zawracać bez klasycznej pętli.

Pierwszy z sześciu tramwajów Swing Duo jeździ po Warszawie. Ostatni raz dwukierunkowe tramwaje jeździły po naszym mieście 37 lat temu. Docelowo obsługiwać będą trasę tramwajową na trasie mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Ze 186 tramwajów wyprodukowanych przez PESA Bydgoszcz Holding SA sześć zostało fabrycznie wyposażonych jako dwukierunkowe. To oznacza, że nie potrzebują klasycznej pętli, żeby zawrócić. Dwukierunkowe Swingi Duo są wyposażone w dwie kabiny motorniczego i drzwi po obu stronach wagonu. W sumie tramwaj ma 4 pary drzwi dwuskrzydłowych i jedną parę drzwi pojedynczych (przy każdej kabinie motorniczego).Tramwaje Swing Duo są całkowicie niskopodłogowe i w pełni klimatyzowane. W każdym wozie znajdują się dwa automaty biletowe oraz monitoring wizyjny obejmujący całe wnętrze części pasażerskiej. Nowe wagony są także wyposażone w nowoczesny System Informacji Liniowej wraz z systemem zapowiedzi głosowych oraz 6 monitorów LCD dostosowanych do wyświetlania reklam. Tramwaje mają 30 metrów długości i mogą przewieźć  200 osób, w tym 28 na miejscach siedzących.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL