Nowy numer 34/2019 Archiwum

"Oto arogancja władzy!"

Radni Platformy Obywatelskiej zbojkotowali zwołaną na dziś sesję Rady Warszawy. Opozycja chciała pytać prezydent Warszawy o awarie na budowie II linii metra.

Zaledwie 15 radnych przyszło we wtorek na sesję Rady Miasta, zwołaną w nadzwyczajnym trybie na wniosek posłów PiS, którzy chcieli uzyskać od prezydent Warszawy informację na temat ostatnich awarii na budowie metra. – Obowiązkiem urzędników jest przyjście na sesję. Każdy z nich jest do tego ustawowo zobligowany. To pokaz arogancji władzy – oburzał się radny Jarosław Krajewski, gdy kilkanaście minut po godz. 9 przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Grupińska-Malinowska zamknęła obrady z powodu braku quorum. – Należy rozmawiać o tym, co wydarzyło się w Warszawie. Nie wiem, dlaczego radni nie mieliby się dowiedzieć o przyczynach katastrofy na budowie II linii metra. Chcemy mieć pewność, że to metro powstanie i że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest zdolna dokończyć tę budowę. Chcemy też wiedzieć, czy metro będzie budowane bezpiecznie, bo czujemy odpowiedzialność za to miasto – mówił radny Maciej Wąsik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL