Nowy numer 7/2019 Archiwum

Różaniec za kleryka

Pod hasłem „Różaniec za kleryka” ruszyła modlitewna akcja za przyszłych kapłanów. Wystarczy odmówić przynajmniej dziesiątkę Różańca dziennie.

Jej inicjatorami są Fundacja Dobrych Mediów oraz Rycerze Jana Pawła II. – O konieczności uruchomienia modlitewnej akcji za przyszłych kapłanów przekonały mnie coraz ostrzejsze ataki na wiarę i księży w polskich mediach oraz dyskursie publicznym – tłumaczy Maciej Gnyszka, założyciel Fundacji Dobrych Mediów.

W modlitwę włączyć się może każdy. Wystarczy wejść na stronę www.rozanieczakleryka.pl i podpisać deklarację, która zobowiązuje do odmawiania przynajmniej jednej dziesiątki Różańca dziennie w intencji kleryków przez cały czas trwania Roku Wiary (do 24 listopada 2013 r.). Na skrzynkę mailową będą przesyłane rozważania do poszczególnych tajemnic przygotowane przez przyszłych kapłanów.

– Wstawiając się za nich, pomożemy im przejść przez najtrudniejsze przeszkody i pokusy. Drugim celem akcji jest podkreślenie wagi posługi kapłańskiej – uważają organizatorzy.

Od czasu uruchomienia akcji włączyło się w nią 46 osób.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL