Nowy numer 7/2019 Archiwum

Święta matka na Bielanach

Relikwie ostatniej kanonizowanej przez Jana Pawła II świętej – Joanny Beretty-Molli – trafiły do kościoła św. Zygmunta na Bielanach.

Papież beatyfikował ją 24 kwietnia 1994 r., zaś 10 lat później – 16 maja 2004 r. – ogłosił świętą. – Będziemy zanosić za jej przyczyną prośby, byśmy we wszystkim, co spotyka nas w rodzinie i małżeństwie, umieli szukać woli Pana Boga – mówił podczas Mszy św. ks. Krzysztof Kosk, który umieścił relikwie świętej w niszy, obok obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

Relikwie świętej matki, która nie zgodziła się na aborcję, gdy okazało się, że podczas czwartej ciąży zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy, będą wystawiane w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 12.30 odprawianej za rodziny, wszystkich oczekujących potomstwa i mających trudności z jego poczęciem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL