Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zostań misjonarzem

W środę w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się spotkanie z dziennikarzami poświęcone Niedzieli Misyjnej, która przypada na 21 października i rozpocznie Tydzień Misyjny.

– Do wszystkich parafii w kraju trafiły materiały formacyjne – mówi ks. Tomasz Atłas, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. – Na każdy dzień przygotowaliśmy rozważania różańcowe, modlitwę wiernych, komentarze. Dołączona jest także płyta z materiałem filmowym, który można wyświetlić w parafiach.

Ofiary składane na tacę w Niedzielę Misyjną przeznaczane są na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Ks. Bogdan Michalski, sekretarz krajowy dzieła, podkreśla, że pieniądze trafiają nie tylko do polskich misjonarzy, ale do wszystkich posługujących na terenach misyjnych.

W tym roku sekretariat krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary przeznaczył na pomoc misjom 1 mln 139 tys. 181,56 USD. Są to ofiary złożone w Polsce w 2011 roku. Dzięki nim utrzymywani są księża, katechiści, współfinansowanych jest ponad 40 projektów, jak budowy i remonty kościołów, kaplic, domów zakonnych, formacja osób duchownych i świeckich. W pewien sposób ofiarodawcy stają się misjonarzami, bo poprzez swoje ofiary umożliwiają głosicielom Ewangelii dotarcie na krańce świata.  

Hasłem tegorocznego Dnia Misyjnego są słowa: „Głosić wiarę z radością”. Wpisuje się ono w rozpoczęty niedawno Rok Wiary. Papież Benedykt XVI w specjalnym orędziu napisał: „Obchody Światowego Dnia Misyjnego mają w tym roku bardzo szczególne znaczenie. Upamiętnienie 50. rocznicy rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II, otwarcie Roku Wiary i Synod Biskupów poświęcony nowej ewangelizacji potwierdzają wolę Kościoła angażowania się z większą odwagą i zapałem w missio ad gentes, aby Ewangelia dotarła aż na krańce ziemi”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama