Nowy numer 7/2019 Archiwum

Dołączą do wielkich świadków wiary

Relikwiarze ze szczątkami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Karoliny Kózkówny i bł. Stanisława Starowieyskiego wyruszyły do Rzymu.

19 października zostaną złożone w bazylice św. Bartłomieja, w kaplicy świadków wiary XX wieku. Oprócz relikwi bł. ks. Jerzego, z Polski wyleciały także relikwie bł. Karoliny Kózkówny, która zginęła w obroni chrześcijańskiej molarności oraz bł. Stanisława Starowieyskiego, zamordowanego w obozie w Dachau.

- To przedstawiciele licznej rzeszy polskich męczenników ubiegłego stulecia – mówił ks. Tadeusz Bożełko, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL