Nowy numer 33/2019 Archiwum

Lekarze na modlitwach

W dzień patrona lekarzy uroczystą Eucharystię sprawował abp Henryk Hoser. On też wygłosił homilię do środowisk medycznych. Arcybiskup przywołał św. Łukasza – ewangelistę, lekarza, ale także artystę.

Ale już dzień wcześniej święto lekarzy obchodził Mazowiecki Szpital Bródnowski, gdzie odbyło się spotkanie z abp. H. Hoserem, który – zanim wstąpił do seminarium – pracował jako lekarz. Podczas spotkania dyrektor szpitala Teresa Bogiel poinformowała o dobrej kondycji placówki, która ponad rok temu została przekształcona w spółkę prawa handlowego. – W planach mamy dalszy rozwój szpitala poprzez dostosowanie placówki do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia, a także poprzez rozwój medycyny dotychczas niestosowanej w naszej jednostce – powiedziała T. Bogiel.

Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń. Medalem „Wybitny z najwybitniejszych” uhonorowani zostali abp Henryk Hoser oraz lekarz i naukowiec prof. Jan Tatoń. Nagrodę ustanowiła w 2008 r. dyrekcja dla wyróżnienia osób współpracujących z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim. Abp Hoser przypomniał, że w czasie studiów medycznych był uczniem prof. Jana Tatonia, a w Szpitalu Bródnowskim odbywał staż lekarski.
Uroczystości na Bródnie wpisały się w odbywające się w Warszawie Triduum św. Łukasza. Warto wspomnieć, że 16 października w Centrum Onkologii na Ursynowie miała miejsce konferencja naukowa pt. „Cierpienie ludzkie w onkologii”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL