GN 2/2021 Archiwum

Wampiriada: bo studenci lubią (oddawać) krew

Kilkudziesięciu studentów podzieliło się bezcennym lekarstwem

Każdy ze śmiałków oddał po 450 ml krwi   Każdy ze śmiałków oddał po 450 ml krwi
"Wampiriada" na UKSW
NZS
Na UKSW zakończyła się akcja honorowego krwiodawstwa, zwana przez studentów "Wampiriadą". Akcja odbyła się 22 i 23 sierpnia. Pierwszego dnia krew oddało 29 osób, natomiast drugiego 30 osób. Każdy honorowy krwiodawca oddał po 450 ml bezcennego leku. Chętnych było więcej: ponad 100 osób chciało oddać krew. Jednak z przyczyn zdrowotnych (np. niewystarczająca ilość hemoglobiny we krwi, zbyt mała waga) chętni studenci musieli zrezygnować. 

Każdy, kto wziął udział w akcji, na pamiątkę dostał specjalnie zaprojektowaną koszulkę, długopis w kształcie strzykawki, jogurty i informator z Opery Narodowej. 

Warszawska "Wampiriada" jest projektem ogólnopolskim. Ma na celu ratowanie zdrowia i życia ludzkiego, a jednocześnie -  uświadamia jak bardzo potrzebna jest bezinteresowna pomoc, i w jak w łatwy sposób ta pomoc może być niesiona. Podczas każdego roku akademickiego odbywają się dwie edycje "Wamipriady" - jesienna i wiosenna. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem "Lubię krew." Taki właśnie napis został wydrukowany na koszulkach, które zostały wręczone honorowym krwiodawcom. "Wampiriadę" zorganizowało Niezależne Zrzeszenie Studentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama