Nowy numer 4/2021 Archiwum

Kramy wrócą na stadion

Dla wygody wystawców i odwiedzających: przyszłoroczne Warszawskie Targi Książki odbędą się w przestronnych zakątkach Stadionu Narodowego

Warszawskie Targi Książki związane dotąd z Pałacem Kultury i Nauki zmieniają lokalizację. IV edycja imprezy odbędzie się od 16do 19 maja 2013 r. na  Stadionie Narodowym. Wystawcy i zwiedzający będą mieli do dyspozycji dwa razy więcej miejsca, niż dotychczas. - Przeniesienie targów na Stadion Narodowy rozwiązuje wiele problemów - mówił na wtorkowym spotkaniu z dziennikarzami Jacek Oryl, dyrektor Murator Expo, współorganizatora Warszawskich Targów Książki. W PKiN targi dysponowały przestrzenią około 9 tys. m kw., na stadionie będzie to około 20 tys. m kw. ulokowanych na trzech poziomach. Stoiska wydawców staną na promenadzie wokół trybun, mierzącej około kilometra długości. Najmniejsza szerokość projektowanych przejść pomiędzy stoiskami to nie mniej niż 7 metrów, podczas gdy w pałacu zdarzały się "wąskie gardła" o szerokości nie większej niż 2 metry. To nie tylko powodowało powstawanie zatorów i kolejek, ale wręcz stwarzało sytuację groźną dla bezpieczeństwa zwiedzających. Nad promenadą ulokowane zostanie centrum konferencyjne o powierzchni 4 tys. m kw. podzielonej na 10 sal, które mogą pomieścić od 100 do 300 osób. Ułatwieniem dla zwiedzających i wystawców będzie dostępność wielkich parkingów. W tym roku Warszawskie Targi Książki odwiedziło niemal 40 tys. osób.

"Lubimy narzekać i nie doceniamy faktu, że Stadion Narodowy jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce i spełnia wszelkie warunki doskonałego obiektu wystawienniczego" - podkreślił Oryl nawiązując do wydarzeń z zeszłego tygodnia, kiedy odwołano mecz z powodu deszczu i niemożności zamknięcia dachu stadionu. Powierzchnie, na których odbywać się będą targi są zresztą i tak zadaszone na stałe.

Publiczność przyzwyczaiła się do faktu, że wielkie imprezy księgarskie w Warszawie odbywają się w PKiN i organizatorzy Warszawskich Targów Książki chcą stopniowo przyzwyczajać stałych bywalców do nowej lokalizacji. Temu służyć ma kiermasz książek, który zorganizowany zostanie na tydzień przed IV Warszawskimi Targami Książki przed PKiN. W zamierzeniu ma to być symboliczne pożegnanie imprezy z pałacem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama