Nowy numer 7/2019 Archiwum

Nie będą demontować tunelu

Ratusz wydał oświadczenie w sprawie awarii w tunelu Wisłostrady. Twierdzi, że nie trzeba go będzie rozbierać

"W nawiązaniu do dzisiejszych doniesień medialnych dotyczących awarii, która miała miejsce podczas budowy stacji drugiej linii metra Powiśle informujemy, że ani Wykonawca budowy, ani inwestor nie planują jakiejkolwiek ingerencji w strukturę tunelu Wisłostrady, która wymagałaby demontażu poszczególnych jego fragmentów" - czytamy w oświadczeniu.

Według rzecznika ratusza, prowadzone prace naprawcze, które zostały zaakceptowane przez specjalistów m.in. z Politechniki Warszawskiej, dobiegają końca, a otwarcie tunelu, zgodnie z deklaracją Wykonawcy, nastąpi maksymalnie po 4 miesiącach od momentu rozpoczęcia naprawy.

1 października zakończyła się pierwsza faza wypełniania pustki pod tunelem Wisłostrady za pomocą specjalnej mieszanki po tym, jak w nocy z 13 na 14 sierpnia w trakcie wykonywania przejścia pod tunelem Wisłostrady na łączniku północnym po stronie zachodniej stacji „Powiśle” (C13) nastąpił niekontrolowany wypływ wody, która wypłukała kilka tysięcy metrów sześciennych gruntu. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL