Nowy numer 7/2019 Archiwum

Senior aktywny

W najbliższą niedzielę warszawscy seniorzy obchodzić będą Senioralia. To cykliczna impreza, która już po raz piąty promuje aktywność starszych mieszkańców Warszawy.

W stolicy mieszka ponad 360 tysięcy osób powyżej 65 roku życia. Ratusz stara się aktywizować tę grupę mieszkańców. - Szczególną wagę przykładamy do rozwoju Uniwersytetów Trzeciego Wieku, na które w latach 2010-2013 - za pośrednictwem 17 organizacji pozarządowych - stolica przeznaczyła blisko 2 miliony złotych powiedziała na konferencji prasowej Joanna Dolińska-Dobek, zastępca dyrektora Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

Na niedzielę 28 października przygotowano liczne atrakcje. Rozpoczęcie Senioraliów o godz. 10.00 w starej Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w Mazowieckim Forum Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zaprezentowane zostaną zespoły teatralne, taneczne oraz chóry. W programie imprezy przewidziano także spotkania z przedstawicielami Oddziału Prewencji Policji oraz Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Seniorzy będą mogli wziąć udział w pokazach i paradach nordic walking.

Głównym celem imprezy jest promocja nowoczesnych form aktywizacji seniorów, zwłaszcza takich jak Uniwersytety Trzeciego Wieku. Dlatego podczas Senioraliów środowiska związane z uniwersytetami będą zachęcały do współpracy. Organizatorzy przygotowali także szeroką ofertę bezpłatnych badań lekarskich m.in.: badania densytometryczne, badania wzroku, pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, zawartości tłuszczu i wody w organizmie. Będzie można również skorzystać z porad dietetyków SGGW oraz przejść szkolenie z pierwszej pomocy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL