Nowy numer 7/2019 Archiwum

Medytowali przy Foksal

Usiądź, spójrz na liście, które spadają z drzewa, wycisz ciało i umysł.

W poniedziałek 29 października gościem 1Piętra przy ul. Foksal 11 był tyniecki benedyktyn o. Jan Paweł Konobrodzki, który mówił o medytacji chrześcijańskiej. Przede wszystkim odkleił łatkę, iż jest ona zarezerwowana dla religii Wschodu. „Zapomniana tradycja” to cykl dziewięćdziesięciominutowych spotkań prezentujących bogatą lecz mało znaną tradycję medytacji chrześcijańskiej, która jest obecna w Kościele od samego jego początku. Podczas kolejnych spotkań z o. Konobrodzkim będzie można dowiedzieć się więcej o jej historii, o tym, jaką rolę odgrywa w życiu człowieka oraz poznać różne praktyki medytacyjne.

O. Jan Paweł Konobrodzki pochodzi z Wołomina, ale od lat mieszka w klasztorze benedyktyńskim w Tyńcu. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Jana Pawła II w 1987 roku. Przez lata pracował w tynieckiej parafii i wydawnictwie. Można go zobaczyć w programie „Rozmównica” w Religia TV. W Tyńcu prowadzi warsztaty medytacyjne, relaksacyjne i antydepresyjne.

Kolejne spotkanie już wkrótce. Organizatorzy zapraszają ludzi w każdym wieku.   

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL