Nowy numer 49/2020 Archiwum

Drugie urodziny Kopernika

Półgodzinne wycieczki z dyrektorami w roli przewodników, dodatkowe pokazy naukowe i nauka pisania hieroglifami – takie niespodzianki przygotowało dla swoich gości Centrum Nauki "Kopernik" z okazji drugiej rocznicy powstania.

4 listopada, w przeddzień drugich urodzin placówki, zwiedzający będą mogli wejść w niedostępne na co dzień miejsca Centrum Nauki, a oprowadzać będą sami dyrektorzy.
”Zapraszamy wszystkich zwiedzających na ekskluzywne półgodzinne wycieczki, podczas których w role przewodników wcieli się trójka dyrektorów Kopernika. Każdy z nich zaproponuje własną ścieżkę zwiedzania i pokaże swoje ulubione eksponaty” – informuje rzecznik CNK Katarzyna Nowicka. Darmowe wejściówki na wycieczki można będzie odbierać w kasach w dniu imprezy. Ważne będą jednak tylko z biletem wstępu do Centrum. Spacery będą odbywały się co pół godziny, między godz. 11 a 16. Dodatkowe atrakcje urodzinowe przygotowały wszystkie galerie "Kopernika". Przez cały dzień ich animatorzy będą prezentowali specjalne pokazy naukowe. Będzie można nauczyć się grać na tajemniczym instrumencie – reactable, poznać techniki daktyloskopijne, stworzyć własne ogniwo Volty czy podpisać się hieroglifami.

Centrum Nauki "Kopernik" otwarto 5 listopada 2010 r. Od tamtego dnia placówkę odwiedziły już ponad 2 miliony zwiedzających i stała się jedną z największych warszawskich atrakcji. Goście Centrum mogą przeprowadzać eksperymenty na sześciu wystawach stałych: ”Korzenie cywilizacji”, ”Strefa światła”, ”Świat w ruchu”, ”Człowiek i środowisko”, ”Re:generacja” i specjalnej galerii dla dzieci ”Bzzz!”. Częścią Centrum jest również planetarium ”Niebo Kopernika”.

Do marca 2013 roku goście "Kopernika" mogą korzystać z pierwszej interaktywnej wystawy czasowej ”Wszystko gra”. Składa się ona z 19 nietypowych instrumentów, które pozwalają przeprowadzić zaskakujące doświadczenia akustyczne.

Koszt budowy Centrum wyniósł 365 mln zł, z czego 207 mln zł to pieniądze z Unii Europejskiej. CNK jest wspólną inicjatywą miasta st. Warszawa, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama