Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sukces warszawskich osiedli

Praskie osiedle Santorini, budynek apartamentowy „Klimt House” na Starym Mokotowie oraz „Apartamenty Kochanowskiego” na Bielanach zostały nagrodzone w konkursie na najlepszy projekt mieszkaniowy, organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich.

Konkurs miał docenić inwestycje ciekawe pod względem architektonicznym, przyjazne mieszkańcom i proekologiczne. Zgłoszono 46 przedsięwzięć deweloperskich prawie ze wszystkich największych miast Polski: Warszawy, Gdańska, Gdyni, Poznania, Wrocławia, Krakowa.

W kategorii "zespół budynków wielorodzinnych" zwyciężyło osiedle Santorini. Składa się ono z 7 czteropiętrowych bloków. Znajduje się w nich w sumie 355 mieszkań. Inwestor – firma Unidevelopment – sprzedał już wszystkie lokale mieszkalne. Atutem inwestycji jest sąsiedztwo parku oraz lasku Olszynka Grochowska.

Na drugim miejscu, w kategorii "budynek wielorodzinny", uplasował się „Klimt House”. Apartamentowiec zlokalizowany jest w sercu Starego Mokotowa przy ul. Kazimierzowskiej. W tej kameralnej inwestycji znajduje się 59 apartamentów o powierzchni od 41 do 190 mkw. Do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano zespół rekreacyjny składający się między innymi z fitnessu oraz wewnętrznego dziedzińca z zielenią i elementami małej architektury. Projekt inwestycji powstał w pracowni "Mąka Sojka Architekci".

Na trzecim miejscu, w kategorii "zespół budynków wielorodzinnych", znalazły się stołeczne „Apartamenty Kochanowskiego” na Bielanach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL