Nowy numer 43/2020 Archiwum

Akcja „Znicz 2012”: 53 wypadki w stolicy

Dwie osoby zginęły, a 64 zostały ranne. Stołeczna policja oraz straż miejska podsumowały świąteczne akcje.

Podczas długiego weekendu w ramach akcji „Znicz 2012” funkcjonariusze stołecznej policji szczególnie dbali o bezpieczeństwo pieszych i zmotoryzowanych. Obecni na ulicach dojazdowych do cmentarzy i trasach wylotowych i wlotowych do Warszawy oraz ościennych powiatach podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Pomagały im w tym policyjne wideorejestratory i alkoscany zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Pomimo wielu działań od 31 października do 4 listopada odnotowano 413 zdarzenia drogowe, w tym 294 kolizje i 53 wypadki, w których zginęły dwie osoby, a ranne zostały 64 osoby. Policjanci zatrzymali w sumie 183 nietrzeźwych kierujących.

Straż miejska również miała dużo pracy. Podczas akcji "Znicz", "Zmierzch" i "Hiena" do niedzieli wystawiła około 700 mandatów, m.in. za handel bez zezwolenia, parkowanie w niedozwolonym miejscu i zakłócanie porządku publicznego.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama