Nowy numer 42/2020 Archiwum

Bezimienna na Wileńskim

Na ulicy Targowej pojawił się dziwny obiekt. To element TBM – maszyny, która będzie drążyć tunel metra w kierunku Powiśla.

Po tym, jak w sierpniu na budowie stacji Powiśle doszło do osunięcia zmieni, zapadła decyzja o zmianie harmonogramu budowy. Tarcze, które miały drążyć tunele pod dnem Wisły z Powiśla w kierunku Dworca Wileńskiego, pokonają ten odcinek w przeciwnym kierunku.

Na Targowej są już wszystkie elementy tarczy TBM. Teraz trwa jej montaż. Najwięcej czasu zajmie przygotowanie zaplecza, w tym doprowadzenie zasilania. Prąd dla tarczy dostarczy PKP Energetyka.

Trzecia tarcza ma ruszyć z Dworca Wileńskiego na początku lutego 2013 roku. Dwie pierwsze, Anna i Maria, już pracują pod ziemią, a mianowicie drążą tunele z Woli w kierunku Śródmieścia i Wisły. W przyszłym roku pojawi się jeszcze jedna tarcza – czwarta, która również rozpocznie pracę na Dworcu Wileńskim.

Zakończenie budowy drugiej linii metra zaplanowano na przełom 2013/2014, ale wszystko wskazuje na to, że będzie półroczne opóźnienie. Do opóźnienia przyczyniły się awarie, takie jak zalanie stacji metra Powiśle czy osuniecie się ziemi na stacji metra Świętokrzyska.   

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama