Nowy numer 41/2019 Archiwum

Capstrzyk Niepodległości przejdź do galerii

Wieczorny apel, złożenie wieńców przed pomnikiem marszałka Piłsudskiego i inscenizacja rozbrajania Niemców w 1918 r. wzbudziły spore zainteresowanie mieszkańców Warszawy.

Capstrzyk, czyli wieczorny apel oraz defilada pododdziałów Wojska Polskiego odbył się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Obecny w trakcie uroczystości minister Tomasz Siemoniak po raz pierwszy wręczył wyróżniającym się w służbie żołnierzom reprezentującym jednostki wojskowe i ośrodki szkolenia „Szablę Honorową WP” i „Kordzik Sił Zbrojnych RP”. Po ceremonii, trębacz odegrał utwór „Śpij, Kolego”, a harcerze ZHP przekazali ministrowi obrony narodowej lampkę z Ogniem Niepodległości. W końcowej części capstrzyku Orkiestra Reprezentacyjna WP odegrała „Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego”, po czym nastąpiła defilada pododdziałów reprezentacyjnych wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Po apelu pamięci i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego odegrano inscenizację wydarzeń z 1918 r., a na pl. Piłsudskiego odbył się koncert Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz pokaz oświetlanych fontann w rytmie popularnych, światowych standardów muzycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL