Nowy numer 41/2019 Archiwum

Koniec Teatru na Woli

Istniejący od 36 lat Teatr na Woli decyzją radnych zostaje włączony w struktury Teatru Dramatycznego. Całością pokieruje dotychczasowy dyrektor wolskiej placówki.

Uchwałę w sprawie połączenia Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka i Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego przyjęła 8 listopada Rada m.st. Warszawy. Decyzją radnych powstaje jedna instytucja: Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy.
W uzasadnieniu uchwały zapisano, że działalność artystyczna scen o różnej wielkości, przekazana jednemu kierownictwu, ma doprowadzić do racjonalnego zarządzania instytucjami kultury. Instytucją zarządzać będzie Tadeusz Słobodzianek.

"Teatr Dramatyczny miasta stołecznego Warszawy im. Gustawa Holoubka (teatr miejski z największą widownią, zupełnie jednak przez twórców nieuwzględnianą) i Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego (teatr bez stałego zespołu aktorskiego, pełniący rolę instytucji repertuarowej i impresaryjnej) połączone w jeden organizm zachowają swój dotychczasowy zakres działalności artystycznej. Zmiana zajdzie jednak poprzez zwiększenie aktywności artystycznej instytucji oraz przez poszerzenie oferty repertuarowej. Możliwe będzie kontynuowanie i rozbudowanie działalności impresaryjnej. Połączenie pozwoli także na utrzymanie otwartości teatru na prace laboratoryjne (prace debiutantów i twórców eksperymentujących), które są obarczone większym ryzykiem artystycznym. Wzrośnie efektywność i potencjał obu teatrów, w tym także efektywność działań promocyjnych i sprzedażowych. Takie rozwiązanie umożliwia przeprowadzenia niezbędnego remontu Dużej Sceny w Teatrze Dramatycznym bez wstrzymywania działalności artystycznej instytucji" – czytamy w uzasadnieniu uchwały. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL