Nowy numer 43/2020 Archiwum

Gronkiewicz-Waltz awansowała

EUROCITIES powstała w 1986 roku z inicjatywy sześciu wielkich miast: Birmingham, Barcelony, Frankfurtu, Mediolanu, Lyonu oraz Rotterdamu.

Prezydent stolicy jest pierwszą w historii EUROCITIES reprezentantką Europy Środkowej na tym stanowisku. Wyboru kandydatów na stanowiska przewodniczącego dokonuje Komitet Zarządzający.

- Doświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz jako prezesa NBP i wiceprezesa EBOR w dzisiejszych czasach kryzysu i negocjacji budżetowych z pewnością bardzo się przyda - powiedział przekazujący przewodnictwo Frank Jensen, burmistrz Kopenhagi.

EUROCITIES to sieć współpracy, zrzeszająca europejskie metropolie. Powstała w 1986 roku z inicjatywy sześciu wielkich miast: Birmingham, Barcelony, Frankfurtu, Mediolanu, Lyonu oraz Rotterdamu.

Obecnie w tej współpracy uczestniczy ponad 140 miast z ponad 30 krajów Europy. Celem organizacji jest podkreślanie roli miast w rozwoju świata oraz proponowanie na forum europejskim rozwiązań korzystnych z punktu widzenia metropolii. Warszawa została członkiem EUROCITIES w 2002 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama