Nowy numer 42/2019 Archiwum

Mazowsze: 4 mld km rocznie za pracą

Niewiarygodne! Gdyby zamiast dojeżdżać do pracy w Warszawy wybrać się w podróż równikiem dookoła świata, można by okrążyć Ziemię... sto tysięcy razy. Dojazdy do stolicy kosztują pracowników nawet 5 miliardów złotych.

Obszar metropolii warszawskiej generuje około 2/3 wszystkich miejsc pracy w województwie mazowieckim. Miasto „drenuje” obszary niezurbanizowane, przyciągając najlepiej wykształconych i najbardziej przedsiębiorczych. Codziennie dojeżdża tu 200 tys. osób, pokonując w sumie rocznie nawet 4 miliardy kilometrów! Stracony na dojazdach czas to koszt ok. 4-5 mld złotych rocznie – wynika z obliczeń prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN. Dane zostały przytoczone podczas Mazowieckiego Kongresu Demograficznego poświęconego zmianom na rynku pracy i rozwojowi województwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL