Nowy numer 42/2020 Archiwum

Urodzona w trakcie aborcji

Głośna historia abortowanej Gianny Jessen doczekała się ekranizacji. 15 listopada rusza cykl projekcji filmu „October Baby”, powstałego na kanwie jej doświadczeń. Pierwszy seans w starym BUW-ie.

Gianna Jassen miała umrzeć. Zgon miał spowodować zastrzyk, który w klinice aborcyjnej Planned Parenthood podano jej matce. Jakimś cudem przeżyła. W akcie urodzenia lekarz, który dokonywał zabiegu, napisał: „urodzona w trakcie aborcji”. W wieku 17 miesięcy Gianna został oddana pod opiekę zastępczej matce.

Na kanwie tej autentycznej historii powstał obraz „October Baby” opowiadający życie studentki college'u, która podobnie jak Gianna dowiaduje się, że nie tylko jest adoptowana, ale przetrwała aborcję jako dziecko. Chcąc dowiedzieć się o swojej przeszłości, wraz z przyjaciółmi jedzie przez Amerykę szukać swojej matki. – Ten film jest bardzo potrzebny, ponieważ podejmuje kwestię aborcji, nie tracąc z oczu ludzkich dramatów, które jej towarzyszą – mówi Michał Gawriłow z Soli Deo UW.

15 listopada „October Baby” będzie można zobaczyć na Uniwersytecie Warszawskim. Projekcja odbędzie się o godz. 20 w auli starego BUW-u, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Pokaz na UW to pierwszy z cyklu specjalnych pokazów organizowanych przez Stowarzyszenie KoLiber w ramach „Koliber dla Życia” oraz pierwsze ze spotkań w ramach projektu ASK Soli Deo UW „Laboratorium Miłości”.

Film będzie można zobaczyć także w:

  • 19.11, godz. 19.30 – oratorium im. św. Jana Bosko przy Bazylice NSJ, ul. Kawęczyńska 53;
  • 21.11, godz. 20 – sali przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, ul. Gdańska 6a;
  • 22.11, godz. 17 – siedzibie Stowarzyszenia KoLiber, ul. Bracka 20a;
  • 23.11, godz. 17 – Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11;
  • 25.11, godz. 20.15 – sali św. Faustyny przy parafii św. Jakuba Apostoła, ul. Grójecka 38.

Posłuchaj świadectwa Gianny Jassen cz. 1:

Przeżyła aborcję 1/2
odDymarkow

 

cz. 2:
 

Przeżyła aborcję 2/2
odDymarkow

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama