Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ta Babeczka nam się podoba

Kilkaset osób przyszło do Galerii Porczyńskich na warszawską premierę filmu o św. Joannie Beretcie Molla

Premiera niezwykłego dokumentu o życiu świętej matki odbyła się 11 października w auli Jana Pawła II w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Warszawscy widzowie zobaczyli go 15 listopada w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich). Mimo, że pokaz odbywał się w środku tygodnia, wczesnopopołudniową porą,   przyszło na niego kilkaset osób, także bardzo młodych.

"Święta z sąsiedztwa" to film dokumentalny. Opowiada o życiu lekarki Joanny Beretty Molli, która mimo choroby nowotworowej nie zgodziła się na usunięcie ciąży. Odmówiła też zażywania leków, które mogły zaszkodzić rozwijającemu się w jej łonie dziecku. Zmarła tydzień po narodzinach jej czwartego dziecka: Gianny Emanueli. Reżyser Mirosław Krzyszkowski wraz z współtwórcą obrazu: ks. dr. Piotrem Gąsiorem odwiedzają rodzinne strony świętej, pokazują jej gabinet lekarski, dom, w którym mieszkała z rodziną i kościół, w którym dojrzewało jej powołanie do małżeństwa i macierzyństwa. Atutem filmu są dokumenty: fotografie, kroniki filmowe, ukazujące zwyczajną kobietę, uśmiechniętą, lubiącą wyjścia do teatru, interesującą się modą, ale nade wszystko niezwykle ujmującą wobec swoich dzieci i męża. Jak przyznawał obecny na warszawskiej premierze ks. Gąsior, ci którzy poznają bliżej postać Beretty Molii mówią: "Tak, ta babeczka nam się podoba".

Organizator warszawskiego pokazu: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia rozdał uczestnikom pakiety materiałów dotyczących obrony życia nienarodzonych. Płytkę z filmem można zamówić pod adresem: Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia, ul. Krowoderska 24/1, 31-142 Kraków, tel./fax (12) 421-08-43, e-mail:  biuro@pro-life.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama