Nowy numer 41/2019 Archiwum

Rok Wiary: módl się i tańcz

Przy kościele św. Jakuba rusza kolejny cykl warsztatów tańca modlitewnego. Pierwsze spotkanie 17 listopada.

17 listopada w sali św. Faustyny przy kościele św. Jakuba na Ochocie rozpoczną się warsztaty tańca modlitewnego. Z okazji Roku Wiary comiesięczne spotkania będą dotyczyły poszczególnych wyznań zawartych w Credo. Tematem pierwszego będzie: ,,Wierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Jego Jedynego, Pana naszego".

Ewangeliczną prawdę będzie można wyrazić, modląc się czterema tańcami: Jezus Chrystus moim Panem jest, Jeshua, Jezu, jesteś Królem, Jezu, Tyś jest światłością mej duszy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 14. Poprowadzi jej Diakonia Tańca działająca w ramach Akademickiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej Woda Życia przy parafii św. Jakuba. – Modlitwa ciałem pomaga zrozumieć wiarę. Poza tym, podczas tańca Bóg może przeniknąć całego człowieka: jego umysł, duszę i ciało – wyjaśnia Iza Ceret, odpowiedzialna za Diakonię Tańca. W trakcie warsztatów zgłębiane będą także treści zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego. – W ten sposób chcemy odpowiedzieć na apel Benedykta XVI o umacnianiu swojej wiary – mówi Iza Ceret. 

W warsztatach tańca modlitewnego można wziąć udział niezależnie od wieku i zaangażowania modlitewnego. Wstęp bezpłatny.

Harmonogram comiesięcznych spotkań:

  • 8.12 – Wierzę w Jezusa, który się począł z Ducha Świętego i narodził się z Maryi Panny.
  • 12.01 – Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego Stworzyciela nieba i ziemi.
  • 9.02 – Modlitwa chrześcijańska (cz. IV KKK).
  • 20.04 – Wierzę w Jezusa Chrystusa, który trzeciego dnia zmartwychwstał, wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
  • 25.05 – Wierzę w Ducha Świętego.
  • 15.06 – Wierzę w święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL