Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mercedesy wróciły do Warszawy

Na dziedzińcu przed warszawskim ratuszem odbyła się prezentacja pierwszego z 60 Mercedesów Conecto zamówionych przez miasto wiosną tego roku. To pierwsze auta tej marki w powojennej historii warszawskiej komunikacji miejskiej.

W ramach umowy Evo Bus zobowiązało się do dostarczenia w ciągu 22 tygodni od dnia udzielenia zamówienia 60 przegubowych aut typu Conecto. Nowoczesne, 18-metrowe wozy wyposażone będą w system monitoringu i elektronicznej informacji pasażerskiej i w stu procentach niskopodłogowe. Do stolicy ostatnie wozy przyjadą 20 grudnia.

- W ciągu kilku lat dzięki nowoczesnym zakupom zmniejszyliśmy średni wiek pojazdów MZA z kilkunastu do sześciu lat. Regularnie inwestujemy w komunikację miejską, tylko w tym roku kupiliśmy 105 nowych autobusów, łącznie jest ich już ponad 700. W ostatnich latach kupiliśmy też 35 pociągów metra, ok. 200 tramwajów, kilkanaście pociągów SKM. Żadne miasto nie inwestuje w komunikację tyle, co stolica – mówi Jacek Wojciechowicz, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

Oprócz przegubowych mercedesów, MZA w maju tego roku zamówiło również 45 krótszych modeli: 20 sztuk 10-metrowych solarisów SU10 oraz 25 solbusów solcity o długości 12 metrów. Łączny koszt tegorocznych zamówień Miejskich Zakładów Autobusowych to blisko 128 mln zł. Po włączeniu pojazdów z zamówienia do taboru MZA, średni wiek miejskich pojazdów wyniesie ok. 6 lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL