Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rodzice do pracy, dzieci do żłobka

Pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców powraca na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka w ciągu 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka.

19 listopada miasto Warszawa podpisało umowę na dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka”, który będzie realizowany w nowym żłobku integracyjnym przy ul. Przybyszewskiego. Maluchy będą z niego korzystać już od stycznia 2013 r. Projekt będzie trwał dwa lata. Jego łączna wartość to 4,42 mln zł, w tym dofinansowanie unijne – 3,76 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z funkcjonowaniem żłobka integracyjnego przy ul. Przybyszewskiego 70/72.

Placówka będzie miała 123 miejsca w 5 grupach wiekowych. Do każdej grupy będzie przyjętych 1–3 dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub ze specjalnymi potrzebami. Dzieci, jak i rodzice, będą mogły korzystać z dodatkowej specjalistycznej pomocy psychologów, logopedy, fizjoterapeuty i muzykoterapeuty.

Żłobek powstał dzięki adaptacji budynku po urzędzie dzielnicy Bielany i terenu wokół niego z przeznaczeniem na plac zabaw. Budynek jest dwukondygnacyjny, parter z tarasem przystosowany jest dla najmłodszych, zaś piętro dla starszych dzieci. Koszt inwestycji to blisko 4,38 mln zł.

Zgodnie z założeniami projektu „Mama i tata wracają do pracy, a ja idę do żłobka” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pierwszeństwo przyjęcia będą miały dzieci, których przynajmniej jedno z rodziców powraca na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka w ciągu 6 miesięcy od dnia przyjęcia dziecka do żłobka.

Rekrutacja, która rozpocznie się w grudniu, dotyczy przede wszystkim dzieci z list rezerwowych ze żłobków w dzielnicach wskazanych w tym projekcie, czyli Bielan, Białołęki, Targówka i Żoliborza.

W ostatnich dwóch latach przybyło 430 miejsc w stołecznych żłobkach, a do końca 2014 r. powstanie ich prawie 600.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama