Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bułki św. Elżbiety

Obchodzili już Dzień Dyni, Szatkowania Kapusty oraz dożynki. 18 listopada w kalendarz parafialnych wydarzeń wpisało się kolejne – Węgierska Niedziela.

Wydarzenie to nawiązuje do patronki kościoła św. Elżbiety Węgierskiej oraz do sprowadzonych w ubiegłym roku naszego kościoła jej relikwii – wyjaśnia ks. kanonik Lech Sitek, proboszcz powsińskiej parafii, który wspólnie z Centrum Kultury Wilanów zorganizował Węgierską Niedzielę. Świętowanie rozpoczęła Msza św. odpustowa, sprawowana przez o. Batora Botonda – prowincjała Prowincji Węgierskiej Ojców Paulinów.

Po niej można było posłuchać koncertu średniowiecznych pieśni religijnych w wykonaniu zespół Hirős Pannonia z Budapesztu, zapoznać się z krótką prezentacją na temat historii Węgier oraz obejrzeć wystawę ściennych makatek. Dzieci na specjalnym spotkaniu mogły m.in. zapoznać się z życiem św. Elżbiety. Było także coś dla podniebienia: degustacja węgierskiej kuchni i kramik z madziarskimi wyrobami. Po każdej Mszy św. rozdawane były także „elżbietki” – bułeczki św. Elżbiety, na pamiątkę jej służby wobec ubogich. Węgierską Niedzielę zakończył pokaz ludowego tańca oraz projekcja filmu „Węgierskie serce”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL