Nowy numer 42/2019 Archiwum

Sieć dla Mazowsza

Internet ma dotrzeć pod strzechy, zwłaszcza na obszarach do tej pory uznawanych za wykluczone cyfrowo, tzn. tam gdzie nie opłacało się firmom kłaść szybkich sieci. Światłowód ma ułatwić dostęp do internetu, usług multimedialnych i monitoringu.

W związku z pozytywną decyzją Komisji Europejskiej, Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. rozpoczyna realizację kluczowego projektu samorządu województwa mazowieckiego, który zakłada wybudowanie sieci światłowodowej uzupełniającej istniejącą infrastrukturę teleinformatyczną. Do 2014 r. powstaną 42 węzły szkieletowe, 4 węzły techniczne, 308 węzłów dystrybucyjnych i blisko 3700 kilometrów sieci światłowodowej, która poprawi konkurencyjność rynku internetu szerokopasmowego na Mazowszu poprzez zwiększenie liczby operatorów świadczących swoje usługi na rynku hurtowym. Dzięki temu szybszy i łatwiejszy ma być dostęp do usług  dostępu do sieci, usług multimedialnych czy monitoringu, zwłaszcza na obszarach do tej pory wykluczonych cyfrowo. Dzięki projektowi Internet Dla Mazowsza, poza światłowodową siecią szkieletowo-dystrybucyjną, powstanie sieć dostępowa NGA-FTTB (Next Generation Access - Fiber To The Building) w 33 miejscowościach. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL