Nowy numer 22/2023 Archiwum

Prezydent miasta na 3-

Sześć lat rządów w mieście to pasmo porażek – twierdzą warszawscy radni SLD. Krytykują prezydent Gronkiewicz-Waltz za źle wydawane pieniądze, korki na ulicach i brak drugiej nitki metra.

Warszawscy politycy SLD zaapelowali do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, by zajęła się zaniedbaną starą Pragą.

Radni SLD w towarzystwie posła Ryszarda Kalisza zorganizowali konferencję prasową na Pradze, przy ul. Brzeskiej. Wytknęli prezydent miasta, że w dużej metropolii wciąż są obszary niedoinwestowane, lokale bez toalet i z zapadającymi się podłogami. Poseł SLD Ryszard Kalisz zaapelował do prezydent miasta o dofinansowanie starej Pragi. Politycy Sojuszu zarzucili też Hannie Gronkiewicz-Waltz obojętność na potrzeby klubów sportowych, likwidowanie szkół i podwyżki opłat za żłobki.

Lider stołecznych struktur SLD Sebastian Wierzbicki zapowiedział, że w wyborach samorządowych w 2014 r. SLD może wystawić na prezydenta Warszawy wiceszefową SLD Katarzynę Piekarską, b. ministra zdrowia Marka Balickiego lub Ryszarda Kalisza.

Na początku października warszawski Sojusz Lewicy Demokratycznej zapowiedział opracowanie raportu o stanie Warszawy. Politycy chcą opracować mapę problemów miasta, która ma się stać punktem wyjścia do naprawy, bo zdaniem lewicy Platforma zarządza nim nieudolnie. Sebastian Wierzbicki powiedział, że raport o stanie Warszawy powstanie w wyniku konsultacji z mieszkańcami. W tym celu uruchomione zostaną mobilne biura Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Raport ma powstać w styczniu 2013 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast