Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sztuczna czy prawdziwa?

Ekolodzy chcą zwrócić uwagę na sprawy klimatu w okresie przedświątecznym. W tym celu przyszli przed ratusz.

W poniedziałek w samo południe po raz drugi przed Urzędem Miasta stanęła żywa choinka w doniczce w ramach akacji Choinka Nadziei. Uczniowie szkoły podstawowej nr 141 pedałując na trzech rowerach wytwarzali prąd, dzięki czemu na drzewku zaświeciły się lampki. Dzieci udekorowały także gałązki ekologicznymi ozdobami. Potem przewieziono choinkę do domu dziecka nr 9 przy ul. Korotyńskiego.

Akcję zorganizowała Fundacja Ekologiczna ARKA we współpracy z Lasami Państwowymi i szkołami. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na sprawy klimatu w okresie przedświątecznym. Między innymi chodzi o wybór naturalnych choinek na święta zamiast sztucznych, oszczędzanie energii, przemyślane zakupy i segregację śmieci. Ekolodzy podkreślają, że żywa choinka rozkłada się maksymalnie kilka lat, a ta sztuczna co najmniej kilkaset, nie mówiąc o zanieczyszczeniach powstałych przy jej produkcji. W tym roku Choinkę Nadziei będą podziwiać także między innymi mieszkańcy Łodzi i Bydgoszczy.

ARKA organizuje akcję od 2005 roku. – Łączymy dwie tematyki: społeczną i ekologiczną. Zachęcamy do organizowania wydarzeń świątecznych w domach dziecka i domach opieki społecznej. Promujemy również ekologiczne podejście do świąt – powiedział Wojciech Owczarz, prezes fundacji ARKA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL