Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jak się bawią adwokaci?

Na andrzejkowy wieczór Naczelna Rada Adwokacka zaprosiła "profesjonalne" wróżki.

Andrzejkowy wieczór warszawscy adwokaci  i aplikanci tego zawodu wraz z osobami towarzyszącymi spędzą w sposób „magiczny”. Tak przynajmniej wynika z zaproszenia, które wystosowała do nich przewodnicząca Komisji Klubowej adwokat Anisa Gnacikowska. Pani mecenas zaprasza kolegów i koleżanki  30 listopada do Naczelnej Rady Adwokackiej w Warszawie na wieczór wróżb.  Poważni mecenasi będą lali wosk, ale przede wszystkim poznawali przyszłość dzięki kartom tarota stawianym – jak zapewniają organizatorzy – przez profesjonalne tarocistki.

Z pewnością  są momenty w adwokackim życiu, kiedy wiedza o przeszłości lub przyszłości klientów bardzo by się przydała. Wiedza „inna” niż ta wynikająca tylko z akt. Ale spółka adwokacko-wróżbiarska nie wróży niczego dobrego. Ani samym mecenasom, ani ich klientom. Nawet jeśli miałaby być tylko andrzejkową zabawą.

A wracając do Andrzejek: czy Rada Adwokacka przygotowała też jakąś propozycję dla mecenasów-katolików, którzy na „Magiczny wieczór” nie przyjdą, bo wiedzą, że zabawy z tarotem są niebezpieczne i sprzeczne z wiarą?


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama